StarGate Universe Fan

Stránka optimalizována pro Operu a FF

Novinky

Poslední část pilotní epizody Air je tady. Stejně jako o dva předcházející díly se o ni postarala dvojice scénáristů Robert C. Cooper a Brad Wright či režisér Andy Mikita.

Uprchlíci ze základny Icarus na se Destiny stále potýkají s vysokou hladinou oxidu uhličitého ve vzduchu a upínají k planetě, na níž by vyslaný tým mohl nalézt řešení jejich problému. A dvěma postavám se rovněž naskytne možnost podívat se zpět na Zemi díky antickým komunikačním kamenům.

Trailer - SGTT Titulky

Od prvních zvěstí o seriálu v roce 2007 již uplynula dlouhá doba a první dvě části pilotní epizody Air jsou tady. O scénář k ní se postaralo duo Robert C. Cooper a Brad Wright, do režisérské židle se pak posadil Andy Mikita.

Nové postavy, nové prostředí a zbrusu nové příběhy ze světa Stargate jsou tu, o ději pilotu toho nebudeme mnoho prozrazovat,
Trailer - SGTT Titulky

Včera odvysílaný teaser je nyní k dispozici na novém webu o SGU, který byl spuštěn na SCIFI.com, rovněž se na něj můžete podívat na youtube.com nebo v pokračování novinky.

Teaser představuje v krátkých záběrech snad všechny postavy seriálu během evakuace základny Icarus a posléze i na antické lodi. Ke konci lze také vůbec poprvé spatřit hvězdnou bránu na Destiny
By G0esh4cks

Joseph Mallozzi fanouškům na svém blogu před časem přinesl informace z tvůrčí porady, které se účastnili autoři seriálu Universe Brad Wright a Robert C. Cooper a dřívější scénáristé SG-1 a SGA Joseph Mallozzi, Paul Mullie, Carl Binder, Alan McCullough a Martin Gero.

Podle zatím známých informací to vypadá, že materiálu k pilotu je nyní tolik, že rozdělení na dvě části nebude dostačující a je tedy možné, že pilot bude nakonec trojdílný. Obdobné to bylo i u SG-1, kde na dvojdíl Children of the Gods dějově navazoval díl Enemy Within, nakonec však třetí epizoda zůstala samostatnou.

Tvůrci nyní pracují a vymýšlejí nápady pro epizody 1. série, prozatím vypadá rozvržení epizod takto:

   1x01 - Pilot, část 1 - autoři: Robert C. Cooper a Brad Wright
   1x02 - Pilot, část 2 - autoři: Robert C. Cooper a Brad Wright
   1x03 - Pilot, část 3 - autoři: Robert C. Cooper a Brad Wright
   1x04 - autor: Brad Wright
   1x05 - autor: Carl Binder
   1x06 - autor: Robert C. Cooper
   ...
   1x10 - autor: Joseph Mallozzi
   1x11 - autor: Paul Mullie

Mluvilo se i o epizodách 1x07 a 1x08, 9. díl se prozatím přeskočil a produční tým přemýšlí o epizodách 1x10 a 1x11, které (jak tomu již tradičně bývá) budou tvořit dvojdíl v polovně série. Mallozzi se však zmínil o tom, že neví, zda-li má tyto epizody nazvývat dvojdílem - příběhové linie, které jednotlivými díly prostupují prý vytvoří z celé série "dvacetidíl".

Dále padla zmínka o nové sondě MALP, která se pro Universe připravuje, a brzy prý bude také rozhodnut design samotné lodi Destiny. Koncepty, které SciFi zveřejnilo, se zatím nezdají být těmi finálními.

By G0esh4cks

Po dlouhém čekání se fanoušci konečně dočkali, Brad Wright a Robert C. Cooper, spolutvůrci StarGate Atlantis, odhalili část z více jak rok dlouho připravovaného konceptu třetího televizního seriálu s tématikou StarGate.

Celá myšlenka StarGate Universe je postavena na lodích, jež byly součástí antického experimentu, který započal pravděpodobně před mnoha miliony lety. Antikové se však nestarali o to, zda-li bude kvůli záležitosti s povznesením vůbec dokončen.

Součástí experimentu byla tedy loď, s jejíž pomocí by se v galaxiích napříč vesmírem doslova rozsévaly Hvězdné brány. Před mnoha miliony lety (před konfliktem s Wraithy a přesunutím Atlantis do Pegasu) Antikové vyslali dvě lodě, automatické plavidlo umisťující brány v rozmanitých galaxiích a druhou loď, která první následovala a prováděla průzkum a na níž by se jednoho dne mohli za pomocí 9. chevronu vrátit. A o tom tedy celý seriál bude.

Koncept seriálu byl SciFi Channelem přijat velmi dobře, ale jeho výroba nebude nejlevnější. Wright zatím také není otevřený tomu, aby byly oba seriály (Atlantis i Universe) produkovány najednou. Také se již objevilo několik spekulací o třetím SG-1 filmu, jehož připrava by práci na SGU opět oddálila. Jakmile však seriál začne, Brad věří, že přiláká nové diváky.

By G0esh4cks

Koncept třetího televizního StarGate seriálu zahrnuje devátý symbol - to prozradil fanouškům výkonný producent Robert C. Cooper. Ve třetím seriálu by měl mít velký význam.

Fanoušky dlouhou dobu zajímalo, proč Antikové devátý symbol na Bráně vytvořili, když k zadání normální adresy postačuje symbolů sedm. Osmý symbol pak umožňuje zadání adresy, díky které se vytvoří stabilní červí díra k Bráně v jiné galaxii (poprvé StarGate SG-1 2x15 - The Fifth Race).

Cooper také sdělil, že by seriál měl být k dispozici televizím na začátku roku 2008, což znamená, že na něm začne s dalšími lidmi pracovat velmi brzy, avšak až po dokončení filmů.

Diváci však mohou očekávat to, na co jsou zvyklí z 10 let úspěchu předchozích seriálů. Bude to StarGate s týmem, který prožívá svá dobrodružství. Nicméně se nebude jednat o spin-off (odvozený seriál) od SG-1, jako byla Atlantis, a ani nepůjde o spin-off Atlantis. Půjde o samostatný seriál, okořeněný věcmi, které jsme vytvořili již dříve.

Ale k čemu devátý symbol slouží a s čím souvisí, tak o tom můžeme zatím jen spekulovat...

By G0esh4cks

Třetí seriál z rodiny Stargate byl potvrzen už i na oficiálních stránkách MGM, ohaleno bylo jeho logo (obrázek u novinky) a SciFi Channel k němu rovněž uvolnil svůj popis:

Po odhalení záhady devátého chevronu Hvězdné brány se tým průzkumníků vydává na loď bez posádky jménem Destiny, kterou na vrcholu své civilizace vypustili Antikové. Spustili tak velký experiment, který nebyl nikdy dokončen.

Prostý průzkum se mění v nekonečnou misi, jakmile si posádka ve Stargate Universe uvědomí, že z lodi není možnost návratu na Zemi a že se musí na palubě lodi postarat sama o sebe.

Posádka cestuje do vzdálených končin vesmíru, spojuje se s dříve vypuštěnými branami, čímž plní původní misi Destiny. Má tak v dosahu Hvězdné brany, které byly za staletí umístěny, bohužel však není schopna ovlivnit navigační plán lodi. Pokud někdo zůstane pozadu, není cesty, jak se pro něj vrátit. To vše přináší možnost setkávat se s novými rasami, nepřáteli a prožívat nová dobrodružství.

By G0esh4cks


Stargate Universe

Pracovní název nového (třetího) seriálu StarGate byl odhalen. Seriál zatím existuje jen jako jednostránkové zpracování příběhu a postav s názvem StarGate Universe, sdělil výkonný producent Robert C. Cooper.
Nový seriál je koncipován jako zcela samostatný, a to ještě více než byl seriál StarGate Atlantis.
StarGate Universe byl původně plánován jako samostatný film, řekl Cooper. Když jsme ale začali hovořit o novém seriálu, snažili jsme se přijít s novým nápadem, odlišným od SG-1 i Atlantis, ale takovým, který by do StarGate zapadl. Přemýšleli jsme, jak vytvořit 3. seriál, který by měl spojitost a ze kterého by fanoušci pocítili, že se zrodil z materiálu předchozích seriálů, a zároveň by zůstal samostatným.
Cooper potvrdil, že Stargate Universe nebude situován do jiné doby. Řekl: "Další věcí, kterou máme na StarGate rádi je to, že je to naše armáda, naši vědci, jsou to naši lidé, kteří objevují všechny ty úžasné věci v galaxii."
I když bude nový seriál odlišný od SG-1 a Atlantis, bude to StarGate! Roli zde zajisté bude hrát i mytologie, která však nebude přímo souviset s předchozími seriály.
Cooper a výkonný producent Brad Wright plánují věnovat více pozornosti scénáři pilotu k novému seriálu, avšak až po dokončení prvních prací na filmech Stargate The Ark of Truth a Stargate Continuum.

By G0esh4cks

1  
2  
3  
 
Theme by: G0esh4cks V.01